Žlaby ZEKAN

Žlaby ZEKAN

Zemní kabelové žlaby ZEKAN byly vyvinuty jako náhrada za betonové žlaby.

Zemní kabelové žlaby ZEKAN  byly vyvinuty jako náhrada za betonové žlaby a slouží k pokládce kabelů a kabelových chrániček do země, kde zajišťují ochranu před mechanickým poškozením. Mají široké pole použití v různých odvětvích průmyslu a stavebnictví, zejména však v energetice, telekomunikacích a výstavbě železničních koridorů.

            

Jejich konečné provedení, tvar a rozměry jsou výsledkem dlouhodobého vývoje a konzultací s montážními útvary firem, které tyto žlaby používají. Jejich předností je nízká váha, snadná manipulace a opracovatelnost běžnými nástroji na kov a dřevo. Jejich mechanická pevnost je srovnatelná s pevností žlabů betonových.

Jsou vyráběny extruzí, čímž je zajištěna kompaktnost výrobku a přesnost rozměrů (roztavený materiál protéká průběžně formou a je ochlazen v několika kalibrech v chladící jednotce). Vzhledem k nízké váze jsou podstatně úspornější náklady na dopravu, překládku a vykládku. Při použití těchto žlabů je umožněn opětovný přístup ke kabelovému vedení a jeho případné doplnění, opravu, nebo výměnu.

   


Standardní provedení Nestandardní provedení
Materiál Recyklát PVC PVC (UV stabilní)
Životnost 50 let 50 let
Třída reakce na oheň B (nesnadno hořlavé) B (nesnadno hořlavé)
Délka žlabu 2 m 1 - 6 m
Barva víka Šedá, červená, modrá Dle přání zákazníka
Popis na víku POZOR ELEKTRICKÝ KABEL Dle přání zákazníka
Rozměry v mm ZEKAN 1 ZEKAN 2 ZEKAN 3 ZEKAN 4
A 126 146 156 223
B 110 108 150 136,4
C 100 100 140 126
D 100 120 130 200
E 5 4 5 5

* - hmotnost je orientační